Nanocleaner

Nanocleaner

Vzdušná filtrace do oken a dveří

Nanocleaner je nanovlákenný filtr pro vzduchovou filtraci do oken nebo dveří – výsledek 12letého výzkumu a vývoje nanovlákenných membrán pro filtraci vzduchu. Jedná se o produkt, který plně využívá zcela unikátních vlastností nanovláken – především schopnost vytvářet bariéry pro průnik i těch nejmenších objektů, jako jsou bakterie, viry a prachové částice.

Nanocleaner

Jak Nanocleaner funguje

Nanovlákna vytvoří netkanou textilii s velikostí pórů okolo 100 nanometrů. Přes tyto póry neprojde znečištění z vnějšího prostředí, ale bez problémů projdou molekuly kyslíku. Jsou tak malé, že průchod nanovlákny pro ně nepředstavuje žádný problém.

Nanocleaner

Hlavní výhody našeho řešení

Díky vynikajícím filtračním vlastnostem zachytává části PM2,5 i PM1. Částice PM2,5 jsou kvůli svým schopnostem nevratně pobývat v plicích nejnebezpečnější. Mohou obsahovat toxické látky, ale také mikroorganismy. Do místnosti se tak dostává pouze čistý vzduch. Nanovlákenná vsrtva zachycuje:  

Smog

Zápach

Prachové částice

Viry

Bakterie

alergeny

Unikátní Know-How

Nanocleaner je vyráběn na základě dvou patentů
Ver. 3A

Produktový patent

Podstata patentu spočívá v kompozitní struktuře – síťka proti hmyzu jako základní vrstva, nanovlákenná membrána a krycí, ochranná vrstva.

Ver. 3A

Patent pro technologie výroby

Výrobní postup jak je produkt vyráběn. Oba patenty jsou důkazem světové unikátnosti produktu a zároveň chrání po dobu 20 let toto jedinečné know-how, které nemůže nikdo jiný použít.

Nanocleaner je navržen pro

Veřejnou a státní správu
Výrobce stínicí techniky a oken
Developery
Výrobce filtračních materiálů
Majitelé domů a bytů

Pilotní projekty

Nemocnice

IKEM – pilotní projekt pro ovzduší a vodní filtraci realizován s pozitivními výsledky

Školy v ČR

Instalace Nanocleaner a měření CO2 ve školách na Moravskoslezsku.

Technické listy