O nás

o nás

Náš příběh

NAFIGATE Park s.r.o. byl založen jako první závod na výrobu nanovláken patřící do skupiny NAFIGATE Corporation a.s.. Společnost Nafigate Park s.r.o. byla k 1.2. 2021 kompletně vyčleněna ze společnosti Nafigate Corporation, a.s., vlastní ji skupina investorů z České republiky a začíná psát svůj vlastní příběh ve světě nanotechnologií. Výrobní společnost s vlastním centrem pro výzkum a vývoj vznikla ze zápalu pro nanovlákna a jejich optimalizací podle potřeb našich zákazníků.

Tým stojící za NAFIGATE Park sestává z expertů s více než 15letou zkušeností v oblasti vývoje a výroby nanovláken. Část týmu stála u zrodu technologie Nanospider ve společnosti Elmarco. Věříme, že nanovlákna jsou materiálem budoucnosti  a že mají v dnešním světě důležité místo v ochraně zdraví. 

O nás

Naše hodnoty

Maximální dlouhodoboá kvalita

Máme propracovaný systém kontroly kvality, který zaručuje účinnost našich produktů.

Kompletní servis pod jednou střechou

V parku máme testovací přístroje, laboratorní vybavení i výrobní linky pro zajištění kompletních služeb.

Technologie pomáhají lidem

Věříme v nanovlákna a jejich schopnost chránit lidské zdraví. Využíváme technologii v prospěch lidí

Pracujeme s nejlepšími

Náš tým má 15 let zkušeností a stál u zrodu Nanospidera. Jsme světovými experty a pracujeme s nejlepšími v oboru.

O nás

Náš tým

Jsme skupina lidí, která stála u zrodu vývoje a výroby nanovlákenných materiálů v Liberci. Máme více než patnáctileté zkušenosti v oblasti vývoje a výroby nanovlákenných struktur, které chceme v kombinaci s novou generací strojů Nanospider TM využít k vývoji a následné průmyslové výrobě nanovlákenných materiálů všude tam, kde nanovlákna pomohou:

Jsme nástupnická organizace divize Nanotechnologie společnosti Nafigate Corporation, a.s., která byla založena v roce 2011 jako vývojové centrum nanovlákenných materiálů.

zvýšit komfort žití obyvatel

chránit přírodní prostředí

snížit investiční a provozní náklady

CEO

Michal Mareš

Od roku 2015 Michal aktivně finančně a poradensky podporoval společnost Nafigate Corporation, a.s. zabývající se vývojem nanovlákenných materiálů a průmyslových bio aplikací. Na jaře roku 2020 se rozhodli majitelé firmy vyčlenit část firmy zabývající se vývojem a výrobou nanovlákenných materiálů do samostatné společnosti, která produkty vyrobí a uvede na trh. Byl jmenován CEO nově vzniklé společnosti Nafigate Park a pověřen výstavbou výrobního závodu a komercializací vyvinutých aplikací. Michal by rád převedl zajímavé nápady v oblasti nanovlákenných struktur do koncových výrobků, které pomohou lidem k vyššímu komfortu žití a k ochraně životního prostředí

SALES DIRECTOR

Michal Vanicek

Michal pracoval napříč zeměkoulí v oborech jako v odvětví přírodních věd, mezinárodních prodejních aktivit a v technologiích, kterého nakonec zavedly k nanovláknům, a vášeň pro ně ho zavedla do Liberce.  Michal Mareš mu nabídl, aby se stal členem týmu odborníků na nanovlákna, z nichž většinu tvořili jeho kolegové a dobří přátelé z minulého angažmá. V NAFIGATE Parku se těší z týmové práce v malé, ale velmi silné a zkušené skupině, která sdílí touhu optimalizovat, vyrábět a uvádět na trh vysoce kvalitní produkty na bázi nanovláken. Jeho mantra zní: „Dream big, do nano“.

PRODUCTION

Klára Kučerová

Klára se narodila v Ústí nad Labem, kde v roce 1996 odmaturovala na SPŠCH. Poté pracovala jako laborantka v Chemopharma a.s. v divizi léčiva a následně v Novicon s.r.o. Roku 2010 nastoupila jako obsluha Nanospideru do Elmarca s.r.o. a po více než třech letech přešla  na TU Liberec, kde zúročila zkušenosti v electrospinningu a naučila se ovládat elektronový mikroskop.  V NAFIGATE Parku  pomáhá s optimalizacemi, výrobě a testování. Líbí se jí, že prvotní myšlenka společnosti NAFIGATE je pomoci chránit se před šířením virů bez jednorázových produktů a také, že klade velký důraz na odvedení profesionální a kvalitní práce.

R&D SPECIALIST

Jana Svobodová

Jana začala pracovat v nanovláknech ve společnosti Elmarco po ukončení VŠCHT Praha v roce 2006 a zažila úplné začátky technologie Nanospider. Podílela se na vývoji nanovlákenných roušek, které získaly v roce 2007 ocenění Nano 50, které uděluje magazín Nanotech Brief vydávaný NASA. Lákaly ji biomedicínské aplikace, zejména kryty a hojení ran. V roce 2009 pokračovala v této práci v jedné americko-irsko-české společnosti. Pro Nafigate Corporation začala pracovat v roce 2011, kam se vrátila v roce 2020 po působení v české firmě zabývající se nanovlákny pro systémy dávkování léčiv a mateřské dovolené. Je autorkou a spoluautorkou 9 patentů a užitných vzorů i vědeckých publikací. Nyní pracuje jako vývojová specialistka převážně pro filtraci vzduchu nebo biomedicínské aplikace.
ACCOUNTANT

Jana Svobodová

Od roku 2011 Jana pracovala pro společnost Nafigate Corporation a.s., ze které se odštěpila
společnost Nafigate Park s.r.o. . V Nafigate Park má na starosti účetnictví, implementaci
ekonomického softwaru, správu financí a část personální agendy. Jana je ráda u projektu od začátku, kdy vzniká něco nového, smysluplného od základů. Baví ji práce v malém kolektivu, kde je legrace. Snaží se odbourat zbytečnou byrokracii a administrativu.