N-composite roll

N-Roll

Představení produktové řady

NAFIGATE Park vyvinul a vyrábí nanovlákenné náviny vhodné pro roušky a respirátory. N-composite roll tvoří laminovaný čtyřvrstvý materiál s PVDF nánovlákennou membránou, v některých verzích navíc s ionty Ag+ zabudovanými ve vláknech netkané textilie nosné vrstvy.

N-composite roll nabízíme ve čtyřech třídách, dle filtrační efektivity, optimalizovaných pro výrobu zdravotnických ochranných masek (roušek) třídy I+II, IIR a OOPP (respirátorů) třída filtrace FFP2 a FFP3.

Každou filtrační třídu nabízíme ve dvou verzích:

Antimicrobial

s ionty Ag+, které inhibují růst bakterií, a jsou tak vhodné pro opakovatelně použitelné prostředky.

Basic

bez iontů Ag+ , ideální pro jednorázové OOPP nebo zdravotnické ochranné masky.

N-Roll

Hlavní výhody

Mimořádně vysoká účinnost

Filtrační efektivita je > 91% pro částice o velikosti viru COVID-19 (90–120 nm).

Nejvyšší komfort při používání

Prodyšnost je 2× vyšší, než je normou stanovený standard.

Mechanický princip filtrace

Účinnost se nesnižuje samovolným vybitím způsobeným vlhkostí.

Technické parametry

N-Mask

Případová studie

Laminovaný vícevrstvý materiál je klíčovou součástí nanovlákenných roušek N-mask od výrobce NAFIGO. Vyvinutý materiál s PVDF nanovlákennou membránou a zabudovanými Ag+ ionty ve struktuře mikrovláken nosné vrstvy netkané textilie je určený k výrobě opakovaně použitelných chirurgických masek. Materiál výrazně snižuje pravděpodobnost průchodu virů a bakterii do dýchacího ústrojí člověka. 

Použití materiálu při výrobě opakovaně použitelných chirurgických masek je pouze jedním z příkladů, jak lze naše membrány využít. 

Nafigo 06 - kopie

Vnitřní filtr tvoří čtyřvstvý kompozit. Nanovklákennou membránu chrání laminace, díky které nedochází k poškození – pokud je s produktem správně zacházeno při manipulaci a nošení. Využité materiály jsou komfortní, nemačkavé a rychleschnoucí. 

N-mask lze dezinfikovat denaturovaným ethanolem a ručně prát bez pracích prostředků. Filtrační účinnost masky přitom zůstává i po několika  cyklech praní velice vysoká.. Mezi další varianty čištění patří ohřátí v troubě a ozáření germicidní UV lampou. 

N-Mask je designovaná a šitá ručně profesionály v České republice. Svrchní vrstvu lze libovolně potisknout. Rovněž je možné vybírat z několika variant zapínání – tak, aby ústenka byla maximálně komfortní pro každého uživatele.