N-composite roll

N-Roll

4vrstvý kompozitní materiál s PVDF

Námi vyvinutý laminovaný čtyřvrstvý kompozitní materiál s PVDF nanovlákennou membránou a zabudovanými Ag+ ionty ve struktuře mikrovláken nosné vrstvy netkané textilie je určený k výrobě jednorázových a opakovaně použitelných zdravotnických masek a respirátorů třídy FFP2 a FFP3.

 

Materiál slouží k výraznému snížení pravděpodobnosti přenosu infekčních agens jako jsou viry a bakterie. Jeho využití je především při výrobě jednorázových ústenek, ale lze jej velice dobře použít také pro výrobu ústenek a respirátorů pro opakované použití.
Materiál je ověřen pro použití testy dle norem EN 14683 + AC:2019, EN ISO 11737-1 a EN ISO 10993-5 a 10993-10

Opakovatelnost použití umožňují:

Pratelnost

Možnost dezinfekce a opakovaného použití

Mechanická odolnost, která je zajištena pevným spojením PVDF nanovlákenné membrány mezi nosnou a krycí vrstvou kompozitu

Materiálové složení výrobku: Polypropylene (PP), Polyvinylidenfluoride (PVDF),  Polyethylene (PE),  Polypropylene (PP)

Polymer pro nanovlákna: PVDF

Průměr nanovláken: 110 ± 35 nm

Deklarovaná filtrační efektivita (závisí na velikosti částic): Až 99,9 %

Deklarovaná propustnost vzduchu: Při 125Pa více než 100 l/m2/s

Barva výrobku: Bílá

N-Mask

Případová studie

Kompozitní materiál je klíčovou součástí nanovlákenných roušek N-mask od výrobce NAFIGO. Vyvinutý materiál s PVDF nanovlákennou membránou a zabudovanými Ag+ ionty ve struktuře mikrovláken nosné vrstvy netkané textilie je určený k výrobě opakovaně použitelných zdravotnických masek a respirátorů třídy FFP2 a FFP3. Materiál výrazně snižuje pravděpodobnost přenosu virů a bakterii. 

Implementace do ústenek je pouze jedním z příkladu, jak lze naše membrány využít. 

Vnitřní filtr tvoří třívsrstvý kompozit. Membránu chrání laminace, díky které nedochází – pokud je s produktem správně zacházeno – k mechanickému poškození např- vousy. Využité materiály jsou komfortní, nemačkavé a rychleschnoucí. 

DSCF8857

N-mask lze dezinfikovat denaturovaným ethanolem a ručně prát bez pracích prostředků. Účinnost masky přiom zůstává i po desti cyklech praní nad 90 %. Mezi další varianty čištění patří ohřátí v troubě a ozáření germicidní UV lampou. 

N-Mask je designovaná a šitá ručně profesionály v České republice. Svrchní vrstvu lze libovolně potisknout. Rovněž je možné vybírat z několika variant zapínání – tak, aby ústenka byla maximálně komfortní pro každého uživatele.