m

Our Team

CEO

Michal Mareš

Michal vystudoval ekonomii na vysoké škole v Praze. Kariéru začal ve firmě Elmarco, do které nastoupil v létě roku 2002. Elmarco vyrábělo systémy pro přesné dávkování kyselin do procesu povrchové úpravy křemíkových destiček v polovodičovém průmyslu. Měl štěstí, že se k firmě připojil krátce po jejím vzniku a měl tak možnost profesně růst společně s ní. Začal jako kalkulant a technolog přípravy výroby, poté se přesunul na pozici vedoucího výroby, a v roce 2007 pak na post provozního ředitele.

V roce 2011 nabídli majitelé firmy divizi polovodičů k prodeji, a tak Michal společně se svým kamarádem a tehdejším finančním ředitelem připravili nabídku odkupu části firmy a po půl roce vyjednávání podmínek koupě nakonec část firmy odkoupili.

Po třech letech samostatného fungování a rozšíření obchodních aktivit nově vzniklé společnosti přišla zajímavá nabídka od nadnárodní společnosti sídlící v San Franciscu na koupi celé firmy. 31. července 2015 Michal se svým společníkem firmu prodali a po dobu dalších dvou let zastávali pozice poradců nově vzniklé společnosti. Michal nakonec v roce 2017 vystoupil ze všech pozic a věnoval se svým koníčkům a rodině.

Od roku 2015 Michal aktivně finančně a poradensky podporoval společnost Nafigate Corporation, a.s. zabývající se vývojem nanovlákenných materiálů a průmyslových bio aplikací. Na jaře roku 2020 se rozhodli majitelé firmy vyčlenit část firmy zabývající se vývojem a výrobou nanovlákenných materiálů do samostatné společnosti, která produkty vyrobí a uvede na trh. Byl jmenován CEO nově vzniklé společnosti Nafigate Park a pověřen výstavbou výrobního závodu a komercializací vyvinutých aplikací.

Michal by rád převedl zajímavé nápady v oblasti nanovlákenných struktur do koncových výrobků, které pomohou lidem k vyššímu komfortu žití a k ochraně životního prostředí. 

Sales Director

Michal Vaníček

Michalovým původním povoláním jsou přírodní vědy – zejména fyzikální oceánografie. Získal doktorát na Institutu mořských věd na Christian-Albrechts univerzitě v Kielu v Německu. Po ukončení postgraduálního studia na oceánografickém institutu Woods Hole v Massachusetts / USA pracoval na přípravě dat pro klimatické modely v Hadley centru pro předpověď klimatu v Bracknellu ve Velké Británii, kde jeho vědecká kariéra skončila návratem do České republiky v roce 2003.

Jelikož Česká republika nemá žádný přístup k pobřeží, využil Michal svých zkušeností získaných během 19 let v zahraničí a svou další kariéru soustředil na mezinárodní prodejní aktivity. Měl to štětí, že dostal příležitost pracovat pro společnosti zaměřené na nové, rozvíjející se technologie a zůstal tak v kontaktu s vědou.

Jeho první zkušenosti s nanotechnologiemi začaly v roce 2006 u předního dodavatele zařízení na výrobu nanovláken v průmyslovém měřítku – společnosti Elmarco v Liberci, kde byl u zrodu této nové technologie a více než 12 let pracoval jako její obchodní ředitel. Poté opět změnil zemi a jako ředitel nákupu u německého výrobce vysoce výkonných bezdrátových ovladačů, společnosti DIGADES v Žitavě získal zkušenosti z „druhé strany vyjednávacího stolu“.

Po této roční pauze ho jeho vášeň pro nanovlákna a jejich aplikace přivedla zpět do Liberce. Michal Mareš, CEO nově založené společnosti Nafigate Park, mu nabídl, aby se stal členem týmu odborníků na nanovlákna, z nichž většinu tvořili jeho kolegové a dobří přátelé z minulého angažmá. V NAFIGATE Parku se těší z týmové práce v malé, ale velmi silné a zkušené skupině, která sdílí touhu optimalizovat, vyrábět a uvádět na trh vysoce kvalitní produkty na bázi nanovláken. Jeho mantra zní: „Dream big, do nano“.

Production

Klára Kučerová

Klára se narodila v Ústí nad Labem, kde v roce 1996 odmaturovala na SPŠCH. Poté pracovala jako laborantka v Chemopharma a.s. v divizi léčiva a následně v Novicon s.r.o. Roku 2010 nastoupila jako obsluha Nanospideru do Elmarca s.r.o. a po více než třech letech přešla Klára na TU Liberec kde zúročila zkušenosti v electrospinningu a naučila se ovládat elektronový mikroskop. 

V NAFIGATE Parku  chce být nápomocná při optimalizaci, výrobě a testování nanovlákenných vrstev. 
Líbí se jí, že prvotní myšlenka společnosti NAFIGATE je pomoci chránit se před šířením virů bez jednorázových produktů a také, že klade velký důraz na odvedení profesionální a kvalitní práce.AF
R&D Specialist

Jana Svobodová

Jana začala pracovat v nanovláknech ve společnosti Elmarco hned po ukončení VŠCHT Praha v roce 2006. Zažila úplné začátky technologie Nanospider, která se díky nadšení a kreativitě mnoha lidí stala technologie známou po celém světě. Podílela se na vývoji nanovlákenných roušek, které získaly v roce 2007 ocenění Nano 50, které uděluje magazín Nanotech Brief vydávaný NASA. Lákaly ji biomedicínské aplikace, zejména kryty a hojení ran, a proto v roce 2009 pokračovala v této práci v jedné americko-irsko-české společnosti. Pro Nafigate Corporation začala pracovat v roce 2011, kam se vrátila v roce 2020 po působení v české firmě zabývající se nanovlákny pro systémy dávkování léčiv a mateřské dovolené. Je autorkou a spoluautorkou 9 patentů a užitných vzorů, i vědeckých publikací. Pracovala na pozicích od výzkumného a vývojového pracovníka, R&D managera a nyní pracuje jako vývojová specialistka převážně pro filtraci vzduchu nebo biomedicínské aplikace.

Jana věří, že vždy existuje cesta k vyřešení problému, jen se stačí dívat třeba z jiného úhlu a také je hodně tvrdohlavá, což jí pomáhá nevzdávat se. Jejím přesvědčením je, že vývoj nejde dělat „od stolu“. A co by chtěla profesně dokázat? Převádět myšlenky a nápady do reálných životů lidí, vidět, že jim funkční produkty pomáhají bez ohledu na to, jestli se jedná o kryt rány nebo filtr na vodu nebo respirátor.

A co je podle Jany klíčem k úspěchu? Lidé a jejich důvěra – ať už těch kteří produkty vyvíjejí, nebo těch, kteří produkty umí zobchodovat nebo těch, kteří investují nemalé peníze do chodu firmy nebo i důvěra v je samotné…. je to celé soukolí, které musí fungovat…vzájemná důvěra, respekt, ochota pomoci, i říct nepříjemné věci, je to skoro jako partnerský vztah  –  prostě bez toho, aby nanovláknům lidé ve firmě věřili a dali jim kus sebe, to asi nějak fungovat může, ale bude to znát na výsledku. A my v Nafigate Park chceme ty nejlepší výsledky

Účetní

Jana Svobodová

Od roku 2011 Jana pracovala pro společnost Nafigate Corporation a.s., ze které se odštěpila
společnost Nafigate Park s.r.o. . V Nafigate Park má na starosti účetnictví, implementaci
ekonomického softwaru, správu financí a část personální agendy.

Jana je ráda u projektu od začátku, kdy vzniká něco nového, smysluplného od základů. Baví ji
práce v malém kolektivu, kde je legrace. Snaží se odbourat zbytečnou byrokracii a administrativu.

If you are interested in a project or just need some question

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse id quam tortor. Aenean et quam non nunc mattis. In maximus viverra aliquam. Cras suscipit mi vel finibus sollicitudin. Maecenas convallis sem vel massa consequat tristique. Pellentesque habitant morbi tristique.

Get in touch

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In id eros est. Fusce sit amet tellus tortor. Sed consequat eros vitae laoreet sagittis.