m Market-leading
oil platforms
STÅL – GROUP STÅL – GROUP
m Top oil resource
management
STÅL – GROUP STÅL – GROUP
m Energy delivered
worldwide
STÅL – GROUP STÅL – GROUP
Global solutions meeting all needs. superb +381 123 456 7890 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce ullamcorper sodales ante ac condimentum. Global solutions
m

Co je to elektrospinning?

Elektrospinning je populární metoda výroby nanovláken, která využívá při výrobě vysokého napětí o velikosti několika desítek kV.

V roce 1964 britský vědec Geoffrey Ingram Talyor zkoumal roztoky tekutin a jejich chování, když jsou vystaveny vysokému napětí. Taylor nabral roztok do jehly a pozoroval, jak se bude chovat kapka na špičce jehly vystavená vysokému napětí. Kapka se stupňujícím napětím měnila tvar, až dosáhla tvaru kužele a v momentě, kdy napětí dosáhlo kritické hranice, tak ze špičky tohoto kužele vytrysklo vlákno. Tento jev byl pojmenován po svém objeviteli a je tedy znám jako Taylorův kužel. U roztoků se vlákno nadále rozpadá v elektrickém poli na malé částečky (jev zvaný elektrospraying), v případě tekutých polymerů se vlákno nerozpadá na drobné částečky, ale natahuje se.

Tento jev je základem elektrospinningu. Vlákno z polymeru, které takto vznikne ze špičky kužele, se v elektrickém poli začne natahovat a tím zároveň i zužovat, až se vlákno zúží natolik, že dosáhne nanorozměrů. Toto vlákno poté dopadne na sběrnou desku, kde se s ním může nadále pracovat. Důležitou dovedností při výrobě nanovláken elektrospinningovou metodou je kontrola elektrického napětí a jeho vlivu na roztok polymeru a to je závislé na mnoha faktorech včetně parametrů výrobního stroje.     

Providing solutions of every kind, at all times

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam vitae feugiat purus. Aliquam dapibus dignissim risus ac pharetra. Sed urna mauris, pulvinar sit amet cursus.

Get in touch

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In id eros est. Fusce sit.

    Some of the partners we’ve cooperated with

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In id eros est. Fusce sit amet tellus tortor. Sed consequat eros vitae laoreet sagittis. Vestibulum at tortor vitae sapien aliquet semper.

    Complete product offer

    No posts were found for provided query parameters.